top of page

Wózek inwalidzki elektryczny już dostępny!

Elektryczne wózki inwalidzkie to ogromne ułatwienie dla wszystkich osób niepełnosprawnych, które z uwagi na duże problemy z motoryką czy też brak możliwości pracy rękami były w dużej mierze uzależnione od innych. Wózek elektryczny sterowany przy pomocy joysticka to możliwość samodzielnego poruszania się w każdym miejscu, bez konieczności jego ręcznego prowadzenia i wprowadzania w ruch. Urządzenie to napędzane jest za pomocą silnika, którego konstrukcja ogranicza szybkość poruszania się do prędkości osiąganej przez pieszego w trakcie swobodnego chodu.

Elektryczne wózki inwalidzkie są szczególnie polecane dla osób, które z różnych przyczyn nie mają siły samodzielnie poruszać się wózkiem ręcznym, który wymaga dosyć intensywnej pracy rąk. Jest to również rozwiązanie dla osób z niedowładem rąk lub innymi schorzeniami upośledzającymi pracę kończyn górnych.

Największa zaletą elektrycznych wózków inwalidzkich jest możliwość usamodzielnienia się i poruszania zarówno w domu jak i na zewnątrz bez pomocy osób trzecich. Większość modeli posiada stosunkowo długi zasięg, dzięki czemu osoba korzystająca z wózka ma możliwość wybrania się na spacer i zaczerpnięcia świeżego powietrza o każdej porze dnia i nocy. Ładowanie akumulatora także nie powinno sprawiać trudności, ponieważ może odbywać się w dowolnym miejscu i czasie przy pomocy standardowego gniazda elektrycznego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów sklep i wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus wprowadził do swojej oferty dwa modele elektrycznych wózków inwalidzkich: AT52304 oraz AT52313, produkowane przez polską firmę Antar.

Wózek AT52304 posiada pasy bezpieczeństwa, amortyzację kół przednich, łamane oparcie oraz składane podnóżki z opcją demontażu. Maksymalna prędkość osiągana przez to urządzenie to 6km na godzinę przy obciążeniu do 130 kg oraz zasięgu na jednym ładowaniu równemu około 20km.

Z kolei model AT52313 wyposażony został w pulpit sterowania ze wskaźnikiem naładowania baterii, przyciskiem zwiększania bądź zmniejszania prędkości oraz klakson. Wózek ten również osiąga maksymalną prędkość 6km/h przy obciążeniu do 136 kg i maksymalnym zasięgu do 20km.

Miesięczny koszt wypożyczenia każdego z modeli w sklepie Patronus to 300zł.

sklep-medyczny-patronus-med.png
bottom of page