top of page

Opieka nad chorym w domu a łóżko rehabilitacyjne

Opieka nad osobą niepełnosprawną, ograniczoną ruchowo, to spore wyzwanie w warunkach domowych. Ze względu na problemy z poruszaniem się, życie chorego i opiekuna skoncentrowane jest wokół łóżka pacjenta. Decydując się na opiekę nad chorym w domu warto zaopatrzyć się w specjalistyczne łoże, które ułatwi wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i zapewni niezbędny komfort oraz bezpieczeństwo choremu.

Łóżko rehabilitacyjne – ważne nie tylko dla pacjenta.

Komfort i bezpieczeństwo pacjenta to zawsze cel nadrzędny. Jednak nie można zapominać o trudzie osoby opiekującej się chorym oraz o jej bezpieczeństwie. Opieka nad osobą niepełnosprawną ruchowo wymaga od opiekuna dużego wysiłku fizycznego. Podnoszenie chorego to spory wysiłek oraz poważne obciążenie ciała opiekuna.

 

Rozwiązaniem są specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zarówno pacjenta, jak i osoby opiekującej się nim. Łóżka takie wyposażone są w siłowniki umożliwiające zmianę pozycji poszczególnych jego segmentów, za pomocą przycisków pilota. Mają one również regulowaną wysokość, co ułatwia choremu opuszczenie łóżka. Dodatkowo wyposażone są w boczne barierki, których zadaniem jest zabezpieczenie chorego przed przypadkowym upadkiem. Całość jest zamknięta w drewnianej obudowie, dzięki czemu nie kojarzy się ze sprzętem szpitalnym. To ważne w warunkach domowych, zarówno dla pacjenta, jak i pozostałych domowników.

łóżko rehabilitacyjne elektryczne

Podnośnik pacjenta – kolejna pomoc w opiece.

W niektórych przypadkach chory jest całkowicie unieruchomiony. Opieka nad takim chorym wymaga ogromnego wysiłku. Pomocny w takiej sytuacji może okazać się elektryczny podnośnik pacjenta. To zasilane akumulatorowo urządzenie pozwala na uniesienie chorego zarówno z pozycji leżącej jak i siedzącej. Jest to możliwe również z poziomu podłogi. Dzięki temu prostemu urządzeniu sterowanemu za pomocą pilota, opieka nad chorym stanie się łatwiejsza i z pewnością bezpieczniejsza dla jego opiekuna.

bottom of page