top of page
Szukaj
  • patronus-med

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego – dlaczego warto skorzystać?

Wiele osób na przestrzeni życia znajdzie się w sytuacji, w której będzie zmuszona skorzystać ze sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego. Jak wiadomo, jednorazowy zakup tego typu akcesoriów nie należy do najtańszych. Na szczęście, naprzeciw potrzebom pacjentów wychodzą wypożyczalnie tego rodzaju urządzeń oferujące dzierżawę sprzętu na wybrany okres czasu. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym artykule.
W życiu zdarzają się różne sytuacje, także te nieprzyjemne, do których zalicza się różnego rodzaju wypadki lub choroby. W takich momentach często konieczna jest rehabilitacja wymagająca odpowiedniego sprzętu medycznego. W zależności od stopnia urazu czy rodzaju choroby pacjenci potrzebują takich urządzeń jak koncentrator tlenu, łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki czy kule.


Dzięki wypożyczalniom sprzętu medycznego tego typu urządzeń nie trzeba kupować. Ich cena bowiem często bywa wysoka, mało kogo więc na nie stać. Poza tym w wielu przypadkach korzystanie z tego rodzaju urządzeń jest określone w czasie. Jeśli tak jest również w naszej sytuacji, tym bardziej warto zainteresować się oferta wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.


Oszczędność czasu

Konieczność skorzystania ze sprzętu medycznego zazwyczaj jest nagła. Nikt bowiem nie planuje choroby czy urazu. A gdy już mu ulegniemy, rehabilitacja powinna zacząć się jak najszybciej. Brak dostępu do odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego wpływa zatem na niekorzyść pacjenta. Jeśli do tego dojdą utrudnienia finansowe, które uniemożliwiają jak najszybsze kupienie odpowiednich urządzeń, może to spowodować trwałe ograniczenia ruchowe lub przejście choroby w stan przewlekły.


Dlatego nie warto ryzykować i w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu medycznego, która udostępni nam niezbędne urządzenia od ręki. To znacznie przyspieszy proces powrotu do zdrowia i nie nadszarpnie naszego domowego budżetu.


Elastyczność

Dzierżawa sprzętu medycznego daje nam też ten komfort, że możemy wypożyczyć urządzanie i oddać je wtedy, kiedy przestaniemy go potrzebować. Dzięki temu nie tracimy pieniędzy, inwestując w akcesoria medyczne na własność. Istnieje oczywiście możliwość odsprzedaży używanego sprzętu rehabilitacyjnego, ale musimy wziąć pod uwagę, że możemy nie zaleźć kupca z dnia na dzień, a oferta cenowa na pewno nie zwróci nam wszystkich poniesionych kosztów.


Gwarancja działania

Wypożyczając sprzęt medyczny, mamy gwarancję, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, zostanie on albo szybko naprawiony albo uzyskamy wersję zastępczą. Nie musimy się też przejmować konserwacją, montażem i innymi okołotechnicznymi sprawami.


Jeśli dzierżawimy sprzęt przez wiele lat możemy liczyć na regularne przeglądy i szybkie naprawianie nawet drobnych usterek. To gwarantuje nieustanną, sprawną pracę urządzeń, a nam, jako pacjentom, zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page