top of page
Szukaj
  • patronus-med

Tlenoterapia zwierząt – czym jest i kiedy stosować?Opieka nad zwierzęciem domowym nie ogranicza się jedynie do zapewnienia pupilowi dostępu do pożywienia i odpowiedniej ilości spacerów. Równie ważnym aspektem jest zadbanie o jego zdrowie. Zwierzakom bowiem także zdarza się chorować, a rekonwalescencja w różnych schorzeniach bywa bardzo podobna do ludzkiej. Wielu weterynarzy potwierdza dobroczynny wpływ tlenoterapii w leczeniu psów i kotów, i z powodzeniem stosuje ją w swoich gabinetach. Dzięki Patronus możesz teraz zafundować ten nieinwazyjny zabieg swojemu pupilowi w zaciszu domowego ogniska. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania? Zapraszamy do lektury.

Tlenoterapia dla zwierząt – kiedy stosować?

Tlenoterapia zwierząt wygląda bardzo podobnie jak w przypadku ludzi. Pupilom podaje się skoncentrowany tlen w celu poprawy ich wydolność oddechowej. Taki zabieg stosowany jest najczęściej w problemach z oddychaniem, w dusznościach czy niedoczynności nerek. Znane są także badania stosowania tlenoterapii na zdrowych pupilach. W tym przypadku efektem było ożywienie zwierzaka, wzrost energii i poprawa jego samopoczucia.

Koncentratory tlenu dla zwierząt

By przeprowadzić tlenoterapię swojego zwierzaka, potrzebny jest odpowiednio przystosowany do jego potrzeb koncentrator tlenu. W sklepie Patronus oferujemy tego rodzaju rozwiązania dedykowane właśnie czworonogom. Ich atutem jest bardzo cicha praca, co ma szczególne znaczenie w przypadku zwierząt, które mają słuch zdecydowanie wrażliwszy od ludzkiego. Nasze koncentratory tlenu dla zwierząt pracują tak, by nie zakłócać drzemki Twojego pupila.

Kolejnym udogodnieniem jest sposób podawania tlenu. Wiadomo, że założenie zwierzęciu maski oddechowej lub wąsów wkładanych do nosa raczej jest niewykonalne, dlatego służymy pomocą przy doborze bardziej praktycznego rozwiązania w postaci domowych namiotów tlenowych, w których pies lub kot może swobodnie spać, a jednocześnie oddychać czystym tlenem. Jest to skuteczny sposób, który doskonale sprawdzi się w przypadku każdego domowego czworonoga.

Wynajem koncentratorów tlenu dla zwierząt

Dodatkowym atutem oferty Patronus dedykowanej domowym pupilom jest możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu dla zwierząt. Jeśli Twój pies lub kot potrzebuje tego rodzaju sprzętu, u nas możesz go wydzierżawić na okres rekonwalescencji. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz inwestować w urządzanie, które warte jest często kilka tysięcy złotych.

W naszej ofercie znajdziesz koncentratory dla zwierząt renomowanych marek takich jak Philips EverFlo czy Invacare. Stworzyły one modele dedykowane specjalnie czworonogom, przystosowane do ich wyjątkowych potrzeb. Wszystkie urządzenia są niebywale ciche, trwałe i skuteczne w działaniu. Sprawdzą się zarówno dla mniejszych, jak i większych zwierząt. Ich dodatkową zaletą jest łatwa i intuicyjna obsługa, z którą każdy sobie poradzi.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalistycznych koncentratorów tlenu dla zwierząt. Stawiając na ofertę Patronus, wybierasz sprzęt sprawdzony, skuteczny i praktyczny w zastosowaniu. Gwarantujemy, że Twój pupil będzie zadowolony z jego użytkowania.

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page