top of page
Szukaj
  • patronus-med

Sprzęt rehabilitacyjny – kupić czy wypożyczyć?

Konieczność korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego dotyczy wielu pacjentów. Część osób potrzebuje takiego wsparcia tylko przez jakiś czas, inne natomiast korzystają z niego permanentnie. Zanim rozpoczniemy użytkowanie wszelkiego typu sprzętu rehabilitacyjnego, stajemy przed odpowiedzią na pytanie czy kupować nowy sprzęt, czy może jednak skorzystać z oferty wypożyczalni. Czynników, które wpływają na ostateczną decyzję jest wiele. Zanim więc ją podejmiesz, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.


Kiedy warto kupić nowy sprzęt rehabilitacyjny?

Zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego opłaci się przede wszystkim osobom, które wiedzą, że będą potrzebowały go przez dłuższy czas. Ponadto nowe urządzenie pozwala je także dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta, od których spełnienia zależy nie tylko komfort użytkownika, ale także jego bezpieczeństwo i efektywność danego sprzętu.

Ponadto kupno nowego sprzętu rehabilitacyjnego, jeśli będziemy z niego korzystać przez wiele lat, może okazać się tańsze, niż co miesięczna dzierżawa. Jednak kwestia ceny też nie pozostaje bez znaczenia. Większość osób stać będzie na podstawowy, prosty sprzęt rehabilitacyjny, którego cena waha się w granicach kilkuset złotych. Część będzie również skora wydać kilka tysięcy złotych na nowy sprzęt do rehabilitacji. Jednak wyższe sumy mogą okazać się dla niektórych problematyczne, przed zakupem zatem warto rozważyć, ile jesteśmy w stanie wydać na konkretne urządzenie.

Należy też wspomnieć, że nowy sprzęt zawsze będzie posiadał gwarancję, z której możemy skorzystać w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Po jej wygaśnięciu istnieje możliwość korzystania z regularnych przeglądów i serwisów w profesjonalnych sklepach medycznych.


Kiedy warto wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Podstawowym argumentem przemawiającym za wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego jest krótki okres jego użytkowania. Jeśli z góry wiemy, że konkretne urządzenie przyda nam się przez maksymalnie kilka miesięcy, nie warto inwestować w nowy sprzęt.

Wypożyczenie niezbędnego akcesorium to także atrakcyjna alternatywa dla osób, których nie stać na duży, jednorazowy wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. W takiej sytuacji zdecydowanie łatwiej jest co miesiąc płacić niewielkie kwoty za dzierżawę, zamiast wydawać jednorazowo dużą kwotę lub brać kredyt w banku.

Skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego będzie także świetnym pomysłem, by sprawdzić konkretne urządzenie w użytkowaniu przed jego zakupem. Wypożyczając, możemy poznać funkcjonalność danego akcesorium, poznać jego możliwości i sprawdzić komfort działania, zanim zdecydujemy się na zakup nowego urządzenia.

Jak widać, decyzja o tym, czy kupić nowy sprzęt rehabilitacyjny czy skorzystać z usług wypożyczalni wymaga indywidualnego podejścia. Wszystko zależy od prywatnej sytuacji pacjenta, rodzaju jego schorzenia, a także możliwości finansowych. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł pomoże Wam w podjęciu trafnej decyzji.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page