top of page
Szukaj
  • patronus-med

Skuter rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnością – jak wybrać?

Przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością bywa wyzwaniem. Na rynku sprzętu rehabilitacyjnego mamy szeroki wybór wózków inwalidzkich ręcznych oraz elektrycznych. Co jednak jeśli tego typu urządzenie nie wystarcza, a my potrzebujemy skutecznego transportu na większe odległości? W takiej sytuacji warto postawić na skuter rehabilitacyjny. O zaletach tego urządzenia przeczytacie w dzisiejszym artykule.


Skuter rehabilitacyjny to sprzęt dedykowany nie tylko osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, ale też osobom starszym z ograniczeniami ruchowymi lub osobom otyłym, którym również trudno się poruszać na większe odległości.

Skuter rehabilitacyjny – czym jest?

Skuter rehabilitacyjny należy do pojazdów elektrycznych. Stanowi idealne połączenie wózka inwalidzkiego i klasycznego skutera. Pozawala on na rozwinięcie większej prędkości niż elektryczny wózek inwalidzki. Dodatkowo do kierowania został wyposażony w kierownicę zamiast joysticka. Nie jest co prawda tak szybki jak klasyczny skuter, ale doskonale sprawdzi się do poruszania się po mieście.

Skutery rehabilitacyjne wyposażone są w 4 koła, które gwarantują im stabilność i bezpieczeństwo jazdy.

Dlaczego warto posiadać skuter rehabilitacyjny?

Tego typu urządzenie stanowi znakomite udogodnienie dla wszystkich osób, które z jakichkolwiek przyczyn mają trudności w poruszaniu się na większe odległości. Jeśli Ty także do nich należysz, a pragniesz pozostać mobilny, skuter rehabilitacyjny z pewnością Ci w tym pomoże. Jest zdecydowanie szybszy w porównaniu z tradycyjnym wózkiem inwalidzkim elektrycznym. Można nim jeździć po różnorodnych nawierzchniach, także tych nieutwardzonych. W zależności od modelu może przejechać nawet 55 km na jednym doładowaniu akumulatora.

Gwarantuje wygodę, bezpieczeństwo, jest intuicyjny w obsłudze. Z kierowaniem nim poradzą sobie nawet osoby starsze.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze skutera rehabilitacyjnego?

Chcąc zakupić skuter rehabilitacyjny, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Przede wszystkim dostosujmy sprzęt do stopnia niepełnosprawności osoby, która będzie z niego korzystać. Ważna jest również waga użytkownika, rodzaj i moc akumulatora, a także teren, po jakim zamierzamy jeździć. Zwróćmy też uwagę na rodzaj kierownicy. Jeśli osoba kierująca ma jakieś ograniczenia w ruchu rąk, także trzeba je uwzględnić.

Istotnym parametrem będzie też rozwijana prędkość, która zależy od mocy akumulatora. Waha się ona między 7 a 15 km. Dobrze jest także zwrócić uwagę na rodzaj kół oraz, jeśli planujemy przewozić skuter w aucie, możliwość jego złożenia.

Skuter rehabilitacyjny – nie musisz kupować!

Skuter rehabilitacyjny nie należy do najtańszych urządzeń. Nie wszystkich stać, by wydać jednorazowo kilka tysięcy złotych. Są też osoby, które będą korzystały z urządzenia przez ograniczony okres czasu, więc nie opłaca im się taki zakup.

Naprzeciw tym wymogom wychodzą wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego takie jak Patronus. Oferujemy bogatą gamę różnorodnych skuterów, które sprawdzą się w każdych warunkach. U nas wypożyczycie idealne urządzenie na miarę Waszych potrzeb i oczekiwań. By zapoznać się ze szczegółową ofertą wypożyczalni, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page