top of page
Szukaj
  • patronus-med

Rodzaje balkoników rehabilitacyjnych


Balkoniki rehabilitacyjne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą w pełni

komfortowo poruszać się o własnych siłach. Najczęściej jednak możemy je zauważyć na

wyposażeniu osób w podeszłym wieku. Balkoniki takie są o wiele lepszym rozwiązaniem niż

standardowe kule ortopedyczne, ze względu na swoją wygodę oraz różne rodzaje. W tym o to

artykule przedstawimy podstawowe różnice między różnymi rodzajami chodzików.


Balkonik sztywny – koniec problemów z utrzymaniem równowagi!


Prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, jest balkonik sztywny. Całkowicie

uniemożliwia przewrócenie się osoby, która z niego obecnie korzysta, wszystko to

dzięki sztywnej oraz stabilnej budowie, która z całą pewnością nie zawiedzie. Chodziki

tego rodzaju na zakończeniach stykających się z ziemią posiadają najczęściej gumowe nakładki, które znacznie zwiększają stabilność wobec podłoża. Produkty tego rodzaju najczęściej poleca się osobom, które podczas spacerów mogą mieć problemy z utrzymaniem równowagi podczas stania lub poruszania się. Znajdą również one swoje zastosowanie w przypadku rehabilitacji, ponieważ idealnie sprawdzą się jako przyrząd do wzmocnienia mięśni nóg. Takie rozwiązanie może okazać się wręcz zbawienne, dla ludzi, którzy przeżyli np. wypadek samochodowy, podczas którego stracili czucie w dolnych partiach ciała.


Balkoniki na kółkach – idealne wsparcie dla starszych


Osobom starszym, które z biegiem lat straciły możliwość poruszania się o własnych siłach, bez

wahania można polecić balkoniki na kółkach. Doskonale sprawdzą się one podczas przechadzek po domu, lub też na świeżym powietrzu. Rodzaj ten jest znacznie wygodniejszy od wariantu sztywnego, gdyż może być on swobodnie przesuwany wraz z naszymi krokami. Niestety nie jest to produkt, z którego mogą korzystać wszyscy. Należy pamiętać, że z takich chodzików powinny korzystać osoby, które posiadają silne mięśnie korpusu oraz rąk, ponieważ w łatwy sposób można się przewrócić i spowodować sobie nieszczęście. Takie rozwiązanie kierowane jest głównie do seniorów, którzy posiadają silne poczucie równowagi, jak i również odpowiednie umięśnienie górnych partii ciała.


Balkoniki kroczące - hybrydowa opcja


Balkoniki kroczące są prawdopodobnie jedną z najbezpieczniejszych i najrozsądniejszych opcji, które dostosują się do osoby, korzystającej z nich. Najlepiej sprawdzą się one w przypadku osób, które z wyniku starszego wieku nie będą w stanie przy pomocy własnych zasobów siły przesuwać chodzika sztywnego lub tego na kółkach. Jest to dość popularny problem, ponieważ z biegiem czasu większość seniorów traci swoje siły i nie jest w stanie w odpowiedni sposób korzystać z możliwości swoich rąk. Podczas korzystania z takiego sprzętu aktywowane są niemalże wszystkie mięśnie potrzebne do efektywnego przemieszczania się, mowa tutaj o korpusie, rękach oraz nogach. Ma to na celu rozłożenie wysiłku w celu odciążenia danej partii mięśniowej, co znacznie ogranicza zużycie energii i sprawia, że ruch staje się bardziej komfortowy.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page