top of page
Szukaj
  • patronus-med

Jak wyposażyć dom w sprzęt rehabilitacyjny?

W walce o powrót do pełnej sprawności po wypadku, zabiegu, czy chorobie liczy się praca z rehabilitantem, ale również samodzielny wysiłek podejmowany każdego dnia w domowym zaciszu.Dobry fizjoterapeuta pokazuje głównie kierunki działania, daje zadania do wykonania i oczywiście pracuje nad tkankami organizmu od strony manualnej, jednak to samodzielne ćwiczenia i wykonywanie codziennych czynności ma duży wpływ na poprawę sprawności ruchowej. Pamiętajmy jednak, że oprócz dobrych chęci niezbędny będzie również właściwy sprzęt rehabilitacyjny. Co przyda się osobie potrzebującej rehabilitacji w skutecznej walce o powrót do formy? Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych urządzeń do rehabilitacji.


Łóżka dla chorych w domu – postaw na komfort

Zacznijmy od podstaw – czyli od łóżka dla chorych w domu. Musimy wybrać model rehabilitacyjny, który podniesie komfort codziennego funkcjonowania osób z różnymi schorzeniami i urazami. Odpowiednio dobrane łóżko pozwoli na szybszy powrót do zdrowia, a także, co ważne – zagwarantuje prawidłowe ułożenie ciała chorego. Najnowsze modele łózek rehabilitacyjnych są sterowane elektronicznie, co jest dużym ułatwieniem. Mają one regulowaną wysokość i boczne barierki, których zadaniem jest zabezpieczenie chorego przed przypadkowym upadkiem.

Przygotowując miejsce do spania dla chorego, należy zwrócić szczególną uwagę na materac do łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ działa on przeciwodleżynowo. Warto zainwestować w materace piankowe, które posiadają system kanalików, dzięki czemu zapewniają lepszą cyrkulację powietrza.

W sytuacji, gdy chory jest całkowicie unieruchomiony, to pomocne mogą się okazać również podnośniki do łózek. Pozwalają one na uniesienie chorego zarówno z pozycji leżącej, jak i siedzącej. Dzięki temu prostemu w obsłudze urządzeniu, sterowanemu pilotem, opieka nad chorym stanie się łatwiejsza. Podnośnik do łóżka odciąża kręgosłup oraz plecy opiekuna.


Sprzęt wspomagający koordynację ruchową – chodzik rehabilitacyjny i balkonik ambona

Równie ważny w codziennym funkcjonowaniu jest sprzęt wspomagający koordynację ruchową. Dzięki niemu możemy uzyskiwać pomoc w poruszaniu się, a także w rehabilitacji. Chodzik rehabilitacyjny sprawdzi się przede wszystkim u osób starszych, które wspomoże w poruszaniu się lub pionizacji. Ciekawym rozwiązaniem jest balkonik ambona, który daje możliwość rozkładu masy ciała na przedramiona dzięki miękkim podłokietkom, co powoduje większą stabilizację postawy i w efekcie zwiększa komfort chodzenia. Oba te urządzenia mają solidną konstrukcję, dzięki czemu osoba rehabilitowana będzie się czuła pewnie, korzystając z nich na co dzień.

Szyna rehabilitacyjna wspomagająca ruch

Osobom, które potrzebują terapii stawu kolanowego oraz biodrowego polecamy szynę rehabilitacyjną, która służy do terapii ciągłym ruchem biernym stawu kolanowego i biodrowego. Szyna rehabilitacyjna, która wspomaga ruch, stosowana jest bezpośrednio po zabiegach operacyjnych stawów kolanowych.

Mając do dyspozycji odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, możemy w pełni zadbać o swoją wygodę lub o komfort najbliższych w codziennym życiu. Nie musimy się obawiać wysokich kosztów zakupu wyżej opisanego sprzętu. Istnieje wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, które na konkretny okres wynajmą nam sprzęt i to w atrakcyjnych cenach!

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page