top of page
Szukaj
  • patronus-med

Łóżko rehabilitacyjne – jak wybrać?
Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt, który jest niezbędny wielu pacjentom. Osoby, które uległy wypadkowi, po rozległym zabiegu chirurgicznym lub z chorobami neurologicznymi często potrzebują specjalistycznego łóżka. Niektórzy korzystają z tego typu urządzeń przejściowo, inni natomiast przez cały czas. By zapewnić pacjentowi maksimum komfortu podczas powrotu do zdrowia, należy wybrać łóżko rehabilitacyjne najwyższej jakości. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym artykule.


Zakup łóżka rehabilitacyjnego nie należy do najłatwiejszych. Mało kto bowiem na co dzień interesuje się tego typu sprzętem. Sięgamy po niego dopiero, gdy zajdzie taka potrzeba. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, weźmy pod uwagę kilka parametrów, od których będzie zależeć funkcjonalność urządzenia. Należą do nich przede wszystkim wymiary i maksymalne obciążenie, funkcjonalna regulacja czy jakość wykonania. Istotny będzie również dobór odpowiedniego materaca.


Maksymalne obciążenie

Wybierając łóżko rehabilitacyjne dla konkretnego pacjenta, trzeba dostosować je do jego wzrostu i wagi. Większość łóżek posiada maksymalne wymiary 220 x 105 cm, które są wystarczające dla prawie wszystkich osób. Tradycyjny sprzęt może też udźwignąć pacjenta o maksymalnej wadze 170 kg. Jeśli chory waży więcej, wówczas należy wykonać wzmocnione łóżko rehabilitacyjne na specjalne zamówienie.


Odpowiednia regulacja

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, wybierając łóżko rehabilitacyjne to prosta i skuteczna regulacja leża. Powinna ona obejmować część pod plecami, by umożliwić choremu siedzenie, rozmowę i wygodne spożywanie posiłków. Także segment pod nogami powinien być regulowany. Dodatkowo istotna jest również regulacja samej wysokości łóżka. Do tego całość powinna być sterowana za pomocą funkcjonalnego i intuicyjnego pilota.


Materac przeciwodleżynowy

Dodatkowym elementem, równie istotnym jak samo łóżko rehabilitacyjne, jest odpowiedni dobór materaca. Powinien on zapewnić pacjentowi wygodę, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli chory jest w stanie samodzielnie się poruszać, to wystarczy mu dobrej jakości materac piankowy. Jeśli natomiast pacjent pozostaje w pozycji leżącej niemalże cały dzień, wówczas koniecznie trzeba zaopatrzyć go w profesjonalny materac przeciwodleżynowy, który zapobiegnie powstawaniu odparzeń i podrażnień skórnych.


Łóżka rehabilitacyjne i materace przeciwodleżynowe od Patronus

Szeroki wybór dobrej jakości łóżek rehabilitacyjnych oraz materacy przeciwodleżynowych znajdziecie na stronie Patronus-Med.com. To profesjonalny sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym oferujący trwałe i wytrzymałe łóżka wyposażone w kompleksową regulację.

Patronus umożliwia także wypożyczenie sprzętu medycznego, co stanowi dobrą alternatywę dla osób, które potrzebują łóżka rehabilitacyjnego tylko na określony okres czasu.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page